علیرضا نیکنام کیست؟

بنام خدا، من، علیرضا نیکنام ، متولد سال ۱۳۷۳ هستم.

سال ۱۳۹۱ از دبیرستان ممتاز حنان فارغ التحصیل شده و همان سال در دانشکده شیمی  دانشگاه تهران به ادامه تحصیل پرداخته ام.

در طول سالهای دبیرستان کلاس متعددی در زمینه تفکر خلاق و دوستی و گفت گو و مهارت های ارایه و پرزنت برایمان برگزار میشد که این ها مسلما در هدایت من به مسیری که الان در آن هستم تاثیر گذار بود.

طی این سالها جدای از فعالیت تجاری و بازرگانی و صنعتی، به فعالیت علمی و آموزشی نیز پرداخته ام که از جمله آنها می‌توان به برگزاری مسابقه تریبون و تکانه و کارگاه های مختلف آموزشی  اشاره نمود.

علیرضا نیکنام بنیانگذار مسابقه سخنرانی تریبون و رویداد بین المللی تکانه و برند گرین هوم فعال در صنعت هات درینک و اسکول آو اسکیل فعال در برگزاری کارگاه های آموزشی. فعالیت‌های آموزشی او از سال  با برگزاری مسابقه سخنرانی 1392 آغاز شده و هدف او این است که مهارت‌های ضروری که سخنرانی ارایه و مهارت گفت گو موثر را به دیگران آموزش دهد.  آرزوی ما این است که روزی این مطالب در مدارس ما تدریس شوند و سیستم آموزشی کشور ما تغییر کند و چیزهایی را بیاموزیم که برای داشتن یک زندگی خوب نیاز داریم.

من در واقع یک ایونت پلنر بودم و در این سال ها یعنی سال ۹۲ که مسابقه سخنرانی را شروع کردم و در ادامه رویداد بین المللی تکانه نیز به آن اضافه شد همواره تلاش میکردم آموزشی در سطح عالی در اختیار مخاطبان قرار دهم و با برگزاری بیش از ۵۰ دوره آموزشی و ۷ دوره مسابقه سحنرانی میزبان بیش از ۵۰ هزار شرکت کننده بودم.

در طی این ها سال ها از مدرسانی و متخصصانی که در حال حاضر برای همه شناخته شده هستند استفاده کردیم نظیر محمدرضا شعبانلی علیرضا شیری پیام بهرام پور سهیل رضایی و …

وقتی ۸ سالم بود در راه بازگشت از مدرسه به خانه همیشه به کتاب فروشی جیحون میرفتم و کتاب های مرتبط با روانشناسی و مهارت های گفت و گو را میخریدم.

علاقه من به این حوزه اینقدر زیاد بود که زمانی بیشتری نسبت به درس خواندن رو به مطالعه این  حوزه اختصاص میدادم .

در ادامه تحصیلم در دبیرستان عجیب شیفته ی درس شیمی شدم اینقدر علاقه زیادی به درس شیمی پیدا کردم که در سال دوم و سوم دبیرستان در المپیاد شیمی شرکت کردم و مرحله اول و دوم رو نیز قبول شدم و در ادامه رتبه ۲۶۰ کنکور سراسری رو کسب کردم و صرفا به خاطر نزدیکی منزل پدری به دانشگاه تهران دانشگاه تهران رو انتخاب کردم.

با عشق و علاقه زیاد تحصیل در این رشته رو شروع کردم اما در کنار تحصیل کار های زیادی هم انجام میدادم مثل برگزاری مسابقه سخنرانی و برگزاری کارگاه ها و حتی تدریس شیمی چون علاقه ایی به اینکه پول از پدرم بگیرم نداشتم.

درسم در دانشگاه اینقدر خوب بود که در سال ۹۵ حتی برای دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته شیمی آلی پذیرش گرفتم.

اما نرفتم چون احساس میکردم رسالت زندگی من این نیست.

در اواحر سال ۹۵ رویداد بین الملی تکانه رو برگزار کردم که میزبان شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی حتی آموزشی نظیر رضا کیانیان احسان قایم مقامی وزیر نیرو چیت چیان اشکان خطیبی و … بود و هدف اون رویداد اشتراک گذاری ایده ها و تجربیات ناب زندگی بود.

همزمان با تحصیل شیمی و برگزاری این همه رویداد آموزشی که حرف اول را در کشور از نظر تعداد مخاطب و کیفیت میزدیم.

متوجه شدم رسالت من رشته شیمی نیست بلکه رسالت من آموزش افراد و بهتر کردن کیفیت ارتباط با  افراد هست به خاطر همین با اینکه یک لیسانس داشتم تحصیل در رشته روانشناسی رو شروع کردم و تمام برگزاری کارگاه ها و مسابقه ها را به افرادی واگذار کردم که در طی این سال ها بهشون آموزش داده بودم و در کنار من کسب تجربه کرده بودند.

در طی تحصیل در رشته روانشناسی کارگاه های متعددی بیش از ۳۰ کارگاه  چه در داخل کشور چه در خارج کشور شرکت کردم و عضو انجمن روانشناسان آمریکا نیز شدم

چرا که همواره معتقد بودم باید آموزش ببینم تا بهترین هارا در اختیار دیگران بگذارم

مقالات و کتاب های محتلف نیز دستاورد من در هنگام تحصیل در این رشته بود

اما احساس میکردم رسالت خودم رو هنوز کامل نکردم چرا که افرادی که میدیدم و به من مراجعه میکردن همچنان در روابط بین فردی ضعف و کشل داشتن.

این شد که تصمیم گرفتم سایتی در زمینه صرفا آموزش مهارت های بین فردی و ازدواج و زندگی زناشویی و …

راه اندازی کنم و کارگاه های متعددی برگزار کنم …

من را همه به اسم ناجی رابطه میشناسند اما خودم نام کارگاه هایم اغلب امپراطوری رابطه هست

یک شعار دارم : رابطه خوب نه شانسی هست و نه انتخابی بلکه آموختنی ست.